NH
O portalu Jak kupić Jak sprzedać Jak wynająć Poradnik Kontakt
ID oferty

O portalu nieruchomosci.szczecina.pl

Nasza witryna w założeniu jest przedsięwzięciem lokalnym, czyli zogniskowanym na mieszkańcach Szczecina i gmin oraz powiatów sąsiadujących bo taki właśnie, lokalny, jest rynek nieruchomości. Współpracujące z nami firmy, klienci powierzający nam wykonanie usług czy korzystający z informacji na naszych stronach mogą i powinni oczekiwać od nas i od siebie nawzajem znajomości specyfiki naszej okolicy, cen, topografii miejscowości itp.

Dane o nieruchomościach zamieszczone na portalu dostarczają nam biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami w ramach systemu wymiany ofert a także klienci indywidualni. Wszelkie pozyskane informacje o ofertach starannie weryfikujemy, jeśli tylko leży to w naszych możliwościach. Podobnej, należytej staranności i rzetelności oczekujemy od klientów, współpracowników i kooperujących firm. A wszystko dlatego, że poza aspektami biznesowymi najważniejszą cechą transakcji z pomocą i przy udziale naszego portalu jest bezpieczeństwo stron.

Znakomita większość transakcji przeprowadzana jest wieloetapowo, począwszy od prezentacji listy ofert, negocjacji i uzgodnień warunków, poprzez umowę przedwstępną a na umowie sprzedaży kończąc. Podobnie rzecz ma się z badaniem stanu prawnego i faktycznego nieruchomości. Sprawdzanie na różnych etapach transakcji prowadzą strony transakcji, a ponadto agencje i doradcy nieruchomości, banki kredytujące i kancelarie notarialne. Jednakże każdemu uczestnikowi tego procesu przyświeca inny cel. Banki najmocniej skupiają się na zabezpieczeniu spłaty kredytu oraz zdolności kredytowej kupujących. Notariusze weryfikują dokumentację i dbają o to, by składane oświadczenia woli i zapisy w umowach były zgodne intencją stron oraz z obowiązującym prawem, natomiast doradcy i pośrednicy (poza wyszukaniem drugiej strony transakcji) pomagają w udokumentowaniu stanu prawnego, wykryciu wad prawnych i faktycznych i w ich usunięciu, a jeśli jest taka potrzeba także podpowiadają takie sposoby poprowadzenia transakcji, aby maksymalizować bezpieczeństwo stron i minimalizować ryzyko.

Wybór kontrahenta, agencji, doradcy, banku czy notariusza jest Państwa niezbywalnym prawem, nie jest i nie może być w żaden sposób ograniczone. Jednak rozsądek jak i kwoty jakie angażujemy przy większości transakcji podpowiadają, że warto rozważyć zatrudnienie specjalisty.

Zapraszamy do współpracy.

NOTES